Prostata a její příznaky karcinomu mě dostaly na kolena!

Jmenuji se Tomáš (58 let), pocházím z Českého Krumlova a rozhodl jsem se podělit o můj příběh. Prostata a její příznaky karcinomu jsou pro mě bohužel velmi aktuální téma a jsem přesvědčen o tom, že pokud se o zážitky z mého boje s karcinomem podělím, mohu alespoň někoho trošku uklidnit.

ANI MNĚ SE TO NEVYHLO

Čísla týkající se rakoviny prostaty jsou vážně alarmující. Vnímal jsem je již dříve, ale vždycky jsem si říkal, že to určitě nebude můj problém a do statistik zapadat nebudu. V současné době je rakovina prostaty v České republice na 2. místě ve výskytu všech nádorových onemocnění u mužů a co hůř, tak výskyt onemocnění vzrůstá s věkem. Mezi 55 až 75 lety se zachytí přibližně 75 % všech případů, což byla i moje situace. Nejdříve se u mě objevily potíže při močení, následně i krev v moči.

Došel jsem na vyšetření a po sérii čekání, strachu a nervů jsem zjistil tu špatnou zprávu, že onemocnění v podobě karcinomu prostaty se mojí maličkosti bohužel nevyhnulo. Musel jsem tak na operaci a momentálně se léčím.

Doktor mi řekl, že pokud chci léčbu co nejvíce urychlit, měl bych se zaměřit na cvičení doma a odkyselení organismu, které zamezí vzniku zánětů a celkově pomáhá obnovovat poškozenou tkáň. K mému překvapení mi řekl, že v mnoha případech si lidé za onemocnění karcinomem prostaty prakticky nemoohou, protože můžou hrát roli také genetické viry.

TÝKÁ SE TO I VÁS

Statistika dokládá nejvyšší výskyt onemocnění u černé populace USA a u obyvatel severní Evropy, nejnižší v Japonsku a Číně. Když jsem si sám zjišťoval další informaci o karcinomu a jeho příznaku, s velkým šokem jsem zjistil, že doktoři ještě ani dnes netuší, jaké faktory vznik karcinomu prostat přesně ovlivní. Přijde mi to bláznivé a jediné použitelné rady jsou ty, které sdílí pacienti a lidé hledající řešení ve změně životního stylu. Co jiného by totiž vznik onemocnění mělo ovlivňovat, když ne to, jak se k vlastnímu tělu chováme?

Doktorem doporučené odkyselení organismu je hodně univerzálním řešením, které však skvěle funguje. Věřím, že pokud bych se principy odkyselení řídil již dříve, možná jsem dnes nemusel řešit rekonvalescenci, pracovní neschopnost a celkově problematiku karcinomu prostaty.

Myslím si, že vysoký výskyt onemocnění je dán hlavně tím, jak dnes žijeme a jak pečujeme o vlastní tělo. Zkuste se i vy zamyslet nad tím, jestli by váš organismus nepotřeboval odkyselit, získat novou dávku energie a pořádnou péči v podobě správného životního stylu.

Odkyselení organismu - Chlamydie a bolesti kloubů